Park Hotel Prachárna

Hotel Prachárna byl otevřen v dubnu roku 1994, hned po dokončení rekonstrukce tereziánského skladiště střelného prachu z roku 1843. Originální ráz hlavní budovy tvoří pět původních oblouků. První oblouk směrem od Olomouce zastřešuje Garden Restauraci, druhý bar, třetí recepci, čtvrtý lobby, sloužící i jako foyer, a prostor za posledním pátým obloukem je využíván jako konferenční salonek.

Celková ubytovací kapacita hotelu Prachárna je 83 lůžek. V nabídce máme 37 standartních dvoulůžkových pokojů, 1 třílůžkový pokoj,  2 junior suite a 1 suite. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, WC, fénem, telefonem, Wi-Fi připojením, kabelovou TV a psacím stolem.

20_Pracharna_DSC_6068_exp

Okolí

Hotel Prachárna se nachází na severozápadním okraji Olomouce, kousek za kruhovým objezdem směr Mohelnice. Je ideálním místem pro obchodní klientelu, stejně jako pro hosty, kteří chtějí relaxovat v krásném prostředí plném zeleně. Prachárna je snadno dostupná z olomouckého obchvatu a v areálu hotelu poskytuje hostům bezplatné parkování. V blízkosti se nachází mnoho turisticky zajímavých míst a lokalit, jako například historické centrum Olomouce se svými památkami (5 minut autem), nákupní centra, muzea, zoo na Svatém Kopečku, koupaliště, aquapark, hrady Bouzov, Sovinec a mnoho dalších atraktivních možností výletů.

Ekologie

Pro hotel je charakteristický zodpovědný přístup k životnímu prostředí.  Od roku 2010 je pro vytápění využíván obnovitelný zdroj energie – Biomasa.  U objektu se nachází také soukromý chovný rybník, který má nejen estetickou a krajinotvornou funkci, ale významně přispívá k udržení biologické rovnováhy mezi rostlinnými a živočišnými druhy v okolí.