Park hotel Prachárna

Hotel Prachárna byl otevřen již v dubnu roku 1994 ihned po dokončení rekonstrukce tereziánského skladiště střelného prachu z roku 1843. Originální ráz hlavní budovy tvoří pět původních oblouků. První oblouk směrem od Olomouce zastřešuje restauraci, druhý bar, třetí recepci, čtvrtý lobby sloužící i jako foyer a poslední pátý oblouk je využíván jako konferenční salonek.

Celková ubytovací kapacita hotelu Prachárna je 83 lůžek, rozdělených do 37 standartních dvoulůžkových pokojů, jednoho třílůžkového pokoje, 2 junior suite a 1 suite. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, WC, fénem, telefonem, Wi-Fi připojením, kabelovou TV, psacím stolem.

20_Pracharna_DSC_6068_exp

Okolí

Hotel Prachárna se nachází na severozápadním okraji Olomouce. Je ideálním místem pro obchodní klientelu stejně jako pro hosty, kteří přijedou relaxovat. Je snadno dostupný z olomouckého obchvatu a poskytuje parkování v areálu hotelu. Historické centrum Olomouce je vzdálené 5 minut autem. V blízkosti hotelu se nachází mnoho turisticky zajímavých lokalit, jako například historické centrum Olomouce se svými památkami, muzea, Zoo, hrady, nákupní centra a mnoho dalších.

Ekologie

Pro hotel je charakteristický zodpovědný přístup k životnímu prostředí.  Od roku 2010 je pro vytápění využíván obnovitelný zdroj energie – Biomasa.  U objektu se nachází také soukromý chovný rybník, který má nejen estetickou a krajinotvornou funkci, ale významně přispívá k udržení biologické rovnováhy mezi rostlinnými a živočišnými druhy v okolí.